A képzés célja A képzés célja a résztvevők megismertetése a folyamatfejlesztés megvalósítását segítő eszközökkel, alkalmazásuk lehetőségeivel. Cél, hogy a képzésen megismert eszközöket a résztvevő fel tudja használni munkájában, részt tudjon venni folyamatos fejlesztést célzó projektekben, azokban másokkal együttműködve helyesen alkalmazza az adott módszereket.
Megszerezhető kompetencia Ismeri a folyamatos fejlesztés, Kaizen filozófiátAzonosítani tudja a termelési/szolgáltatási folyamatban felmerülő veszteségforrásokat, képes azok minimalizálására, csökkentéséreFel tudja mérni és értelmezni a folyamatok és a mérési rendszerek képességétKépes kiválasztani és helyesen alkalmazni az adott problémának megfelelő eszközöket, módszereket
A képzésben való bekapcsolódás és részvétel feltételei –     hiánytalanul kitöltött jelentkezési lap-     legalább középfokú végzettség és/vagy munkahelyi ajánlás
Tervezett képzési idő 24 óra
A képzés formája és módszerei  csoportos, elméleti oktatás és gyakorlati feladatmegoldás
Megengedett hiányzás mértéke 10 %
A képzés maximális csoportlétszáma 15 fő
A képzésben résztvevő teljesítményét értékelő rendszer leírása Folyamatos szóbeli tudásellenőrzés a gyakorlati feladatmegoldások minőségéről és megfelelőségéről, illetve tudásfelmérő teszt írása a modul végén.(Megfelelt 0-59%, nem felelt meg 0-59%)
A képzés egyes egységeinek (moduljainak) elvégzéséről szóló igazolás kiadásának feltételei A képzés elvégzéséről tanúsítvány készül, amennyiben a résztvevő hiányzásának mértéke a 10%-ot nem haladja meg és az írásbeli/szóbeli vizsgakövetelményeknek megfelelt.

 

Személyi és tárgyi feltételek: Személyi feltételek: Felsőfokú végzettség, minimum 3 éves szakmai gyakorlat.Tárgyi feltételek:

  • a résztvevők számától függő nagyságú oktatóterem, mozdítható asztalokkal és székekkel
  • flip-chart ill. falitábla
  • laptop és projektor
  • írásos hallgatói munkafüzet (a képző intézmény állítja elő, sokszorosítja és biztosítja a résztvevők számára)

Kihelyezett képzés esetén a megrendelő is biztosíthatja az oktatás helyszínét, mely az állandó képzési helyszín feltételeivel azonos.

 A tananyag egységei, azok célja, tartalma, terjedelme

Modul megnevezése Célja/tartalma Terjedelme
Folyamatos fejlesztés – Kaizen alapelve A folyamatos fejlesztés elv jelentősége a korszerű menedzsment elméletekben, A folyamatos fejlesztés elvének megvalósítási modelljei. 2 óra(2 óra elmélet)
Lean módszerek alkalmazása a termelési rendszerek hatékonyságának növelésére Just in time (JIT) rendszerek kialakításának feltételrendszere, módja. Lean stratégiák kialakítása a teljes vállalatra. Készletcsökkentés, SMED, Poka_YokeGyakorlati példák, esettanulmányok a lean módszerek alkalmazására (értékáram elemzés, kanban és JIT) 7 óra(3,5 óra elmélet, 3,5 óra gyakorlat)
Problémaelemzés, -feltárás eszközei A folyamatos fejlesztés elvének megvalósítását segítő eszközök bemutatása: folyamatábra, hibamód és –hatás elemzés (FMEA), Pareto elemzés, Ok-okozati elemzés, hibafa elemzés, egyszerű grafikus ábrázolási módszerek. 7 óra( 2 óra előadás,
5 óra gyakorlat)
Termelési/szolgáltatási folyamatok képességének vizsgálata, mintavételi eljárások Folyamatokban fellépő zavarok csoportosítása, folyamatképesség fogalma, jellemzésének módszerei, esetpéldák bemutatása különböző képességű folyamatokra.Mérési rendszerek képességének vizsgálata, R&R elemzés gyakorlati példa alapján.Mintavételi alapelvek, átvételi mintavételei tervek típusai. 7 óra( 2 óra elmélet,
5 óra gyakorlat)
Tudásfelmérő teszt  1 óra(1 óra gyakorlat)
Összesen 24 óra(9,5 e,14,5 gy )

A képzés ára: 90.000 Ft + ÁFA/fő